EDUstrojky pro základní s střední školy

 

Proč?

Základním impulsem pro vznik projektu bylo nedostatečné vybavení škol v oblasti  zpracování a obrábění materiálů. Všude se mluví o nedostatku pracovních sil v oblasti technických oborů a řemesel. Položili jste si otázku:  „Bavilo by vás něco, co jste si NIKDY nevyzkoušeli?“  My máme jasno!

Chceme, aby si žáci zažili pocit něco vytvářet, vyrábět, opracovávat.
Nechceme, aby pilník a kladívko byly jedinými nástroji, s nimiž se žák v průběhu výuky potká.

Vytvořili jsme unikátní stroje, které se zachováním všech bezpečnostních aspektů umožňují vyzkoušet si postupy a metody přibližující žákům a  studentům krásu a možnosti obrábění, vrtání, řezání a pilování!

 

Kdo?

Jedinečný projekt vznikl spojením dvou týmů. Výrobně projekt zaštiťuje společnost zaměstnávající zdravotně postižené - BENEVITA help s.r.o. Dílna stála od prvopočátku u vzniku projektu, podílela se na vývoji a vytvořila podmínky pro výrobu a distribuci EDUstrojků.

Partnerem projektu je společnost EDUteam, která je lídrem v oblasti vzdělávání, tvorby metodik a pomoci školám. Realizuje projekty, které školám pomáhají v začleňování moderních technologií a nových postupů do výuky. Společnost EDUteam provozuje projekty jako jsou  EDUbus  - projekt na podporu polytechnických oborů, EDUgrant - projekt na podporu základních i středních škol a další. EDUteam zaštiťuje oblast metodickou a vzdělávací.

crossmenu